SPA

  1. Home
  2. Ürünler
  3. İç Mekân Yapı Malzemeleri
  4. Spa

"Salus Per Aquam", "Sanus Per Aqua", "Salut Per Aqua" ya da "Sanitas Per Aquas" Bu sözcüklerin Latince’ de ortak anlamı; "suyla gelen sağlık ya da sudan gelen sağlıktır. "SPA & WELLNESS Sağlığı, zindeliği, estetik ve güzelliği, su ve suyun iyileştirici gücüyle kazanma" anlamına gelir. SPA & WELLNESS bu anlamlarının yanı sıra; bireye bedensel ve ruhsal açıdan iyileştirme ya da terapi hizmeti sunmayı amaçlayan merkez anlamına da gelmektedir. Farklı yerlerde farklı şekillerde gelişen SPA & WELLNESS kültürü, mineral suların kullanımından deniz suyunun kullanımına kadar bir çok terapiyi kapsar.

LACONIUM

Laconium Klasik saunayı aşırı sıcak bulan aynı zamanda geleneksel buhar banyosunun nemini çok yüksek hisseden kullanıcılar için idealdir. Laconium mahalleri seramik veya mozaik oturma banklarından oluşur. Ortada ise serinleme amacıyla yerleştirilmiş soğuk su çeşmesi veya kovası bulunur. Laconiumda arınma uyumlu bir atmosferde ortalama 50 derece ile 60 derece arasında başlar. Bu hafif Laconium seansı her bünyeye uygundur. Laconium banyosu kan dolaşımını uyarır. Bu da doğal arınma sürecini harekete geçirir, yani terlemeyi ve doğal arınmayı sağlar.

 

TEPIDARIUM

Tepidarium Türk hamamlarından bildiğimiz ( Ilıklık ) mekanı Tepidarium’un en iyi açıklamasıdır. Tepidarium ( Ilıklık ) ayrıca hamamın soyunmalık ve sıcaklık mekânları arasında, vücudun sıcaktan soğuğa veya soğuktan sıcağa adapte olabilmesi için belli bir süre beklenilen ya da serinlemek ve dinlenmek amacıyla kullanılan bir mekândır. Tepidarium sıcaklık mekânı ile soyunmalık mekânı arasında yer alır. Tepidarium’ lar ısısının 37 - 39 derece arasında olduğu yenilenme sağlayan sağlıklı bir banyo çeşididir.

 

ISITILMIŞ TAŞ YATAKLAR

Isıtılmış Taş Yataklar Termal spa seansları arasında ideal bir dinlenme sağlayan ısıtılmış taş yataklar ve oturma bankları merkezi sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etki yapar. Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir aynı zamanda stresi azaltarak rahatlamayı sağlar. Kaslarda oluşan kramplar ve gerginlikler çözülür, romatizmal ağrılar azalır. Spa merkezlerindeki dinlenme alanları için vazgeçilmez bir üründür. Isı, yatağa uzanan kullanıcının vücuduna homojen bir biçimde yayılır.

© Copyright 2016. Tüm Hakları Saklıdır.

denizmedia