Merkezi Süpürge

  1. Home
  2. Ürünler
  3. İç Mekân Yapı Malzemeleri
  4. Merkezi Süpürge

Merkezi elektrikli süpürge sistemi çok katlı yapılarda ve apartman dairelerinde hijyenik ve sessiz vakumlu temizlik için kullanılmaktadır. Sistem ana vakum ünitesi, alt yapı UPVC boru, fittingsleri, vakum prizleri ve temizlik setlerinden oluşmaktadır. Alt yapı borulama yapılırken ana ünite ile vakum prizleri arasında 24 Volt sinyali iletecek olan kablolama her vakum prizine götürülür. Vakum priz yerleri seçilirken 9 veya 12 metrelik temizlik hortumların bulunduğu mekândaki en uzak mesafeye kadar yetişeceği göz önüne alınarak planlanmalıdır. Toplam borulama mesafesi hesaplandıktan sonra çeşitli güçlerde ve özelliklerdeki ana ünite seçimi yapılabilmektedir. Sistem kurulduktan sonra temizlik yapacak kişi temizlik setini vakum prizine takarak, hortum kolu üzerindeki aç - kapa butonu ile sistemi çalıştırıp temizlik yapabilmektedir.

 

SESSİZDİR 
Merkezi elektrikli süpürge ana vakum ünitesi garaj, kazan dairesi veya kiler gibi yaşam mekânlarından ayrı bir yerde olduğu için makinanın motor gürültüsü duyulmaz. Temizlik esnasında sadece faraştan düşük seviyede vakum sesi duyulur. Temizlik esnasında ev içinde yaşayan diğer fertler, TV seyredilebilir, müzik dinleyebilir veya kitap okuyabilir. 

HİJYENİKTİR 
Merkezi elektrikli süpürge sisteminin en büyük avantajı klasik elektrik süpürgelerinde makinanın arkasından çıkan pis kokulu bir havayı ortama vermemesidir. Temizlik esnasında özellikle halılarda yaşayan mite, polen ve küf mantarları gibi mikro organizmalar emilerek ana üniteye kadar gelir. Bu gözle görülmeyen mikro organizmalar mikron boyutunda olduğu için filtrelerden geçebilir. Klasik elektrik süpürgelerinde, bu mikroorganizmalar motorun arkasından tekrar ortama atılırlar. Süpürme esnasında hareketsiz halde duran mikro organizmalar hareketli bir hal alırlar. Özellikle astım hastalığı veya alerjik rahatsızlığı olan insanlar, bu mikro organizmalardan rahatsız olurlar. Merkezi elektrikli süpürge sisteminde bu mikro organizmalar eksoz yoluyla direk olarak dış ortama atılırlar.

 

  

   

   

VIP modeli, hız kontrol özelliği ile dünyada bir ilk

PRATİKTİR 
Merkezi elektrikli süpürge sistemi ile temizlik esnasında sadece hortum setini taşıyıp, en yakın vakum prizine takmanız yeterlidir. Hortum boyları uzun olduğu için her yere ulaşabilirsiniz. Özellikle villa tarzı çok katlı yapılarda oturuyorsanız, katlar arasında taşımanız gereken ağır bir makina yerine, sadece hortum seti taşırsınız.

RADYASYON YAYMAZ
Aşağıdaki bilgiler Ulusal Radyolojik Korunma Birliği internet sayfasından alınmıştır. “Amerikalı bilim adamları anne adaylarını trenlerde oluşan yüksek manyetik alanın, elektrik süpürgesi ve mikser gibi elektrikli ev aletleri tarafından da yaratıldığı konusunda uyardı. Bu tür bir yüksek manyetik alanın anne adaylarının düşük yapma olasılığını üç kat artırdığını söyleyen Ulusal Radyolojik Korunma Birliği, araştırmayı 1063 hamile kadın üzerinde yaptı. Bu kadınların, hamileliklerinin ilk 10 haftasında özel bir cihaz taşıyarak, çevrelerindeki manyetik alan ölçüldü. Araştırma sonuçları, bazı anne adaylarının düşüğe yol açan radyasyon seviyesinin iki katına kadar radyasyon alabildiklerini ve bu kişilerde düşük ihtimalinin de normalin üç katına çıktığını gösterdi. Bilim adamları, en yüksek manyetik alana yol açan elektrikli ev aletleri üzerinde daha geniş kapsamlı bir araştırma yapılması gerektiğini, ancak motorları en güçlü olanların daha tehlikeli olduğu konusundan emin olunabileceğini söylüyor. Elektrikli süpürge ve matkap gibi aletlerin, diğer elektrikli ev aletlerinden yaklaşık 12 kat daha fazla elektro manyetik alan yarattığı belirtiliyor.”

 

© Copyright 2016. Tüm Hakları Saklıdır.

denizmedia